Šestá generace řady T

« zpět

 

Nejmodernější konstrukce zaručuje ještě vyšší úroveň bezpečnosti, komfortu, praktičnosti a jízdní dynamiky ve spojení s nižší spotřebou a ještě výhodnějšími cenami.


Dosavadní generace má za jedenáct let výroby na svém kontě dva miliony prodaných vozů po celém světě. Za celou 65letou historii této modelové řady bylo prodáno již 12 milionů vozidel.


Pro šestou generaci modelové řady T byl design velmi opatrně modernizován ve smyslu ještě ostřejších a preciznějších linií, které vyjadřují ještě vyšší úroveň kvality.


Na trzích, na nichž platí emisní norma EU6, bude v modelové řadě T uvedena zcela nová generace motorů TDI s interním označením "EA288 Nutz". Tento motor byl vyvinut speciálně s ohledem na náročné požadavky kladené na užitková vozidla. Motory mají zdvihový objem 1968 cm3 a jsou připraveny ve výkonových variantách 62 kW/84 k, 75 kW/102 k, 110 kW/150 k a 150 kW/204 k. Zážehovou alternativou je rovněž čtyřválcový motor se zdvihovým objemem 2,0 litru, který poskytuje nejvyšší výkon 110 kW/150 k nebo 150 kW/204 k. Kombinovaná spotřeba paliva byla snížena v průměru o 15 %.


Novinkou je adaptivní systém dynamické regulace podvozku DCC (Dynamic Chassis Control) pro varianty s uzavřenou karoserií. Front Assist sleduje radrovým senzorem situaci před vozem a rozpoznává nebezpečně krátkou vzdálenost od vozidla vpředu s přispívá ke zkrácení bzrdné dráhy. Dalším prvkem výbavy na přání je asistent dálkových světlometů Light Assist, který na základě dat z kamery automaticky přepíná mezi tlumenými a dálkovými světly.


Volkswagen Užitkové vozy bude při zahájení prodeje exkluzivně nabízet speciální edici Generation SIX, která vychází z verze Multivan Comfortline, jejíž výbava byla rozšířena o celou řadu exkluzivních prvků. Sériová výbava zahrnuje například tmavě tónovaná skla oken, přední a zadní světlomety LED, mlhové světlomety s funkcí odbočovacích světel a chromovaný paket. Mezi exkluzivní prvky výbavy na přání se řadí celkem čtyři varianty dvoubarevného laku karoserie s barevně sladěnými ozdobnými prvky na přístrojové desce a 18" kola z lehké slitiny v retro designu "Disc" ve dvou barevných verzích.


Pro více informací o šesté generaci řady T neváhejte kontaktovat náš prodejní tým ZDE

Kam dále můžete